הרצאות בנושא יפן

קיוטו, הבירה העתיקה של יפן נחשבת למרכז התרבותי ואחת מהערים השמורות ביותר ביפן. בשל הימנעות חיל האוויר האמריקני מתקיפת העיר במהלך מלחמת העולם השנייה, נשתמרו בה אלפי מקדשים, גנים ויצירות ארכיטקטוניות.

טירת ניג'ו – נבנתה על ידי מייסד שושלת השוגונים במאה ה- 17 ושימשה גם כארמון מגורים, בו השתמרו
ציורי קיר ותחריטים מרהיבים.

מקדש קיומיזו – מקדש בודהיסטי הממוקם על גבעה ממנה נפרס נוף יפה של העיר, הנקרא על שם מעין המים הצלולים שנובע למרגלותיו. אליו מגיעים היפנים כדי לשתות מן המים הטהורים וכדי לקבל את ברכתה של הישות האלוהית מיקוטו, המופקדת על האהבה ועל חיי נישואים טובים. מן המקדש מסתעפים רחובות ציוריים רוחשים פעילות ודוכנים מעניינים.

מקדש פביליון הזהב השוכן בתוך אגם קטן הממוקם בלב גן יפהפה ובעל גג מצופה בזהב. גן האבנים במקדש ריואנג'י; דוגמא נפלאה לגן זן יבש – גן יפני ייחודי העשוי מחצץ לבן וסלעים ומוגדר כ- "גדוש בריקנות".

שוק נישיקי; הידוע בכינויו "המטבח של קיוטו": שפע של דוכני אוכל הפורסים מטעמים מקומיים – מסושי לסוגיו, ירקות ופירות ים ועד דברי מתיקה יפניים מוזרים. מפגש עם נזיר מקומי – על תה ומדיטציה.
העיר העתיקה ורובע גיון – רובע הבילויים והגיישות המפורסם של קיוטו, השומר עדיין על אורח החיים ותרבות האירוח של הגיישות; בתי תה קטנים, חנויות המוכרות חפצי אומנויות מסורתיות, מסעדות, בתים הבנויים בארכיטקטורה יפנית מסורתית ועוד.
מפגש עם אקס-גיישה- משמעות המילה גיישה הינה "אשת אומנות". כל חייה הם טקס ארוך וססגוני והם מוקדשים לאהבת האסתטיקה: ספרות ושירה, ריקוד מסורתי, התאמת ובחירת הקימונו, שזירת פרחים, טקס התה, אומנות השיחה ומשחקי חברה. ניפגש עם גישה לשעבר אשר שינתה את מסלול חייה.

סגור לתגובות.