סושי, סאקי ושעשועים; טיול נשים ליפן

אנו שמחים להזמין אותך להצטרף אלינו למסע אל ארץ השמש העולה. מעבר להיבט התיירותי הקלאסי, שילבנו מפגשים מיוחדים (עם אנשים, נשים, מקומות ועם עצמנו), ימי טיול רגליים וברכבות התחתיות (להרגיש את קצב המקום לא רק דרך האוטובוס), לינה ייחודית (מקדש בקיוטו), סדנאות (קליגרפיה ומדיטציה), סיור טעימות, ארוחות מעניינות ועוד. כל זאת כדי לאפשר הצצה מרתקת ואותנטית על העם היפני ולהוסיף לעצמנו חוויה חדשה שתלווה אותנו במסע חיינו.

היפנים, בניגוד לחזותם החיצונית המוקפדת והסגורה וחששם מזרים ומשינויים, דווקא אוהבים משחקים ונמשכים ליצירת עולמות חלופיים, בהם הם חופשיים להשתעשע. 'נשייט' בין המקומות בהם שומר 'היפני' על מסורת בת אלפי שנים, מגיש מנחה במקדשי עץ, מטייל בגינות הזן המוקפדות עד שלמות וצועד בשבילי טבע פראי, לבין העולם המקבילי, הקצבי והמהיר, המציע ברים נוצצים, חנויות יוקרתיות, מועדוני קריוקי ומכונות מזל.

"אנחנו חיים את חיינו כמו מים הזורמים במורד גבעה, ממשיכים פחות או יותר באותו כיוון, עד שנתקלים במשהו שמכריח אותנו למצוא נתיב חדש" –

זכרונותיה של גיישה-

יום 1 – תל אביב – סיאול – אוסקה Tel Aviv – Seoul – Osaka
יציאה בשעות הלילה בטיסה (דרך סיאול) של חברת התעופה הקוריאנית.

יום 2 – אוסקה Osaka
נחיתה בשעות הערב באוסקה והעברה לבית מלון. בארוחת הערב נתחיל להכיר את המטבח היפני.

יום 3 – קיוטו Kyoto
יום טיול לנארה:
משורר קדום תיאר את נארה: "כמו פרח ריחני במלוא פריחתו". נארה היתה בירת יפן הקבועה הראשונה (בין השנים 710–784) ועקב מעמד נכבד זה, היא מלאה באוצרות המשקפים את ההסטוריה הנצחית של יפן.
מקדש קאסוגה – מוקדש לישות המופקדת על הגנת העיר ואחד הפופולריים בנארה. בשביל המוליך למקדש מקבלות את פני המבקרים מאות מנורות אבן המסודרות בטורים ארוכים, אליהן מצטרפות במתחם עצמו מנורות ברונזה רבות שנתרמו על ידי המאמינים.
פארק נארה – ביתם של כמה מאתריה המרכזיים של העיר ושל מאות איילים מבויתים המתהלכים בחופשיות. אגדה עתיקה מספרת כי אחד האלים המיתולוגיים הגיע לנארה רכוב על איל לבן כדי לשמור על הבירה החדשה. מאז נחשבים האיילים לבעלי חיים קדושים המגינים על העיר והמדינה ומוגדרים כאוצר לאומי.
מקדש טודאיג'י – מקדש בודהיסטי מהמפורסמים והחשובים מבחינה היסטורית. המקדש משכן בתוכו את פסל הבודהה הגדול ביותר ביפן וגם נחשב למבנה העץ הגדול ביותר ביפן.
מקדש שינטו למציאת אהבה…

יום 5 +4 קיוטו Kyoto
קיוטו, הבירה העתיקה של יפן נחשבת למרכז התרבותי ואחת מהערים השמורות ביותר ביפן. בשל הימנעות חיל האוויר האמריקני מתקיפת העיר במהלך מלחמת העולם השנייה, נשתמרו בה אלפי מקדשים, גנים ויצירות ארכיטקטוניות.
טירת ניג'ו – נבנתה על ידי מייסד שושלת השוגונים במאה ה- 17 ושימשה גם כארמון מגורים, בו השתמרו
ציורי קיר ותחריטים מרהיבים.
מקדש קיומיזו – מקדש בודהיסטי הממוקם על גבעה ממנה נפרס נוף יפה של העיר, הנקרא על שם מעין
המים הצלולים שנובע למרגלותיו. אליו מגיעים היפנים כדי לשתות מן המים הטהורים וכדי לקבל את ברכתה
של הישות האלוהית מיקוטו, המופקדת על האהבה ועל חיי נישואים טובים. מן המקדש מסתעפים רחובות
ציוריים רוחשים פעילות ודוכנים מעניינים.
מקדש פביליון הזהב השוכן בתוך אגם קטן הממוקם בלב גן יפהפה ובעל גג מצופה בזהב.
גן האבנים במקדש ריואנג'י; דוגמא נפלאה לגן זן יבש – גן יפני ייחודי העשוי מחצץ לבן וסלעים ומוגדר
כ- "גדוש בריקנות".

שוק נישיקי; הידוע בכינויו "המטבח של קיוטו": שפע של דוכני אוכל הפורסים מטעמים מקומיים – מסושי לסוגיו, ירקות ופירות ים ועד דברי מתיקה יפניים מוזרים. מפגש עם נזיר מקומי – על תה ומדיטציה.
העיר העתיקה ורובע גיון – רובע הבילויים והגיישות המפורסם של קיוטו, השומר עדיין על אורח החיים ותרבות האירוח של הגיישות; בתי תה קטנים, חנויות המוכרות חפצי אומנויות מסורתיות, מסעדות, בתים הבנויים בארכיטקטורה יפנית מסורתית ועוד.
מפגש עם אקס-גיישה- משמעות המילה גיישה הינה "אשת אומנות". כל חייה הם טקס ארוך וססגוני והם מוקדשים לאהבת האסתטיקה: ספרות ושירה, ריקוד מסורתי, התאמת ובחירת הקימונו, שזירת פרחים, טקס התה, אומנות השיחה ומשחקי חברה. ניפגש עם גישה לשעבר אשר שינתה את מסלול חייה.
שיעור קליגרפיה – אומנות אבסטרקטית הנחשבת לצורת הציור המעודנת ביותר "בית שלום" – מפגש מקרב לבבות עם קהילה של יפנים נוצרים, ציונים נלהבים ואוהדי מדינת ישראל.

יום 6 – טאקיאמה Takayama
נסיעה ברכבת המהירה לנגויה, משם נמשיך לטאקיאמה: שוכנת בלב רכס האלפים היפנים; שרשרת הרים המתנשאת לגובה 3500 מ'. בתקופה הפיאודלית חשיבותה של העיר היתה טמונה בהיותה מקור לעץ באיכות
גבוהה ולנגרים מיומנים ביותר. אתר ההנצחה ע"ש סוגיהרה, שהציל אלפי יהודים במלחמת העולם ה-2.
העיר העתיקה: חלק זה של העיר נשתמר היטב. רחובות, בתי עץ, בתי עסק ומבשלות סאקה מתקופת האדו, כשפרח בעיר מעמד של סוחרים עשירים.
רחצה בבריכות מי מעיינות חמים – היכרות עם תרבות הרחצה באונסן.

יום 7 – מאטסומוטו Matsumoto
שוק הבוקר של טאקייאמה – סיור וטעימות בין דוכנים המציגים מוצרי מזון מכפרי האזור וחפצי אומנות מקומית.
נסיעה ציורית דרך האלפים היפנים למאטסומוטו.
בית קוסאקאבה – חלק מהבתים הפרטיים שנשתמרו בטאקיאמה הוסבו למוזיאונים המאפשרים הצצה לצורת החיים הקודמת של הסוחרים המקומיים. בית קוסאקאבה הינו אחד מהעתיקים בטאקאימה, דייריו הקודמים היו סוחרים מצליחים שעסקו בהלוואת כספים.
יאטאי קאיקאן – באולם זה מוצגות כרכרות ענק בנות מאות שנים המשמשות להובלת האלים בפסטיבל טאקיאמה הנערך פעמיים בשנה, באביב ובסתיו. זהו אחד הפסטיבלים היפים ביותר ביפן, או אז מגיעים המוני מאמינים להשתתף בתהלוכה ססגונית של המרכבות המקושטות.

שירקאווה גו – אזור כפרי אשר נותר מבודד למדי עד תחילת המאה ה-20. האזור ידוע בבתי הגאשו-זוקורי; משמעות השם הינה "הבנויים בצורת ידיים במחוות תפילה", כיוון שסכך הגג העשוי קש, מזכיר בצורתו ידיים של נזיר בודהיסטי המוצמדות לתפילה. סגנון הבניה התפתח במשך דורות רבים ומיועד לשאת כמויות עצומות של שלג כבד הנופל באזור בתקופת החורף. הגגות המיוחדים שנבנים ללא מסמרים, יוצרים עליית גג, בה נהגו לטפח תולעי משי.
סיור וטעימות בסופרמרקט המקומי – אחד המקומות בהם נוכל ללמוד רבות על התרבות וסגנון החיים
העכשווי.

יום 10-8 טוקיו Tokyo
נסיעה לטוקיו דרך האקונה: האזור מפורסם בשל יופי הטבע והמעיינות החמים בסביבתו. סמיכותו לטוקיו הפכה אותו לאחד היעדים הפופולריים ביותר בקרב יפנים המבקשים פסק זמן מאינטנסיביות העיר.
תצפית על הר פוג'י – להר הגבוה ביותר ביפן שמור מקום מיוחד בתרבות היפנית. במשך מאות שנים ההעפלה על ההר היתה טקס דתי. עד סוף המאה שעברה חל איסור על נשים לטפס על ההר, בשל האמונה כי יופיין יעורר את קנאתה וזעמה של האלה השוכנת בסביבה.
מוזיאון הקימונו – איצי'קו קובוטה היה אומן טקסטיל שהקדיש את חייו להחייאה וחידוש טכניקה מסורתית שכמעט ואבדה, של צביעה וציור על טקסטיל מן המאה ה-15. החזון הייחודי של קובוטה ביצירת סדרת הקימונו שלו משלב עיצובי נוף דקורטיביים הזורמים מקימונו לקימונו וכתוצאה, יוצרים פנורמה של עונות ונופים. מלבד הקימונו המדהימים עד כדי ריגוש, מבנה המוזיאון מרהיב בפני עצמו.
המוזיאון הפתוח לפיסול – המתחם מצליח לייצר איזון הרמוני בין טבע לאומנות באמצעות הצגת פסלים ועבודות אומנות במרחבים הפתוחים, בשילוב נופי העמק וההרים שמסביב. נחשב לאחד המוזיאונים הטובים בעולם לאומנות עכשווית.

טוקיו היא עיר שוקקת חיים החושפת את פניה המנוגדים של יפן כולה: שלטי ניאון מנצנצים, אופנה יוקרתית, טכנולוגיה מתקדמת, תרבות צריכה, מועדוני קריוקי ואולמות הומים של מכונות מזל. אולם טוקיו, היא לא רק הקידמה, אלא גם המקום שבו נפגש הקצב המהיר של העידן המודרני עם ההיבטים השקטים יותר ששרדו ממסורות עתיקות: סמטאות צרות, בתי עץ, חנויות ופונדקים מסורתיים, מקדשים וגני זן.
ארמון הקיסר – סיור בגן הפתוח לציבור הרחב, הריאה הירוקה בלב האורבני.
מקדש מייג'י – הדרך אל המקדש השינטואיסטי הגדול ביותר ביפן חולפת ביער ירוק, בלב פארק מייג'י. הוא מוקדש לקיסר מייג'י שסימל את המעבר מחברה פאודלית לחברה מודרנית.

האראג'וקו – מרכז התרבות והאופנה הקיצוני ביותר של הנוער היפני, המגיע לאזור בתלבושות משוגעות ויצירתיות במיוחד. ברחוב חנויות טרנדיות, בוטיקי אופנה, חנויות לביגוד יד שניה ודוכני אוכל מהיר המכווננים למגמות האופנה ומודעות הצריכה של בני העשרה.
רובע גינזה – האזור היוקרתי המפורסם ביותר בטוקיו: בתי כל בו, חנויות בוטיק, גלריות אומנות, מסעדות, בתי קפה ומועדוני לילה. מטר אדמה מרובע שווה כאן כ- 100,000$, מה שהופך אותו לנכס הנדל"ן היקר ביותר ביפן.
רובע שיבויה (המוכר מן הסרט "אבודים בטוקיו")- אחד האזורים ההומים והצבעוניים בטוקיו ומקום הולדתם של הטרנדים האופנתיים של יפן. סימן היכר בולט של האזור הינו הצומת הגדול שלפני תחנת הרכבת, אותו חוצים המוני אדם בכל פעם כשהרמזור מתחלף לירוק.
מפגש עם יפניות צעירות – על החיים בקו התפר העדין שבין כללי המסורת והחופש בעידן המודרני.
שוק הדגים של טוקיו – השוק הסיטונאי הגדול בעולם, לדגים ומאכלי ים. בשוק מטופלים למעלה מ-400 סוגים שונים של מאכלי ים, מאצות פשוטות וסרדינים קטנטנים וועד קוויאר וטונות במשל 300 ק"ג. השוק נפתח מדי יום בשעות הבוקר המוקדמות עם הגעת הסחורה מכל רחבי העולם, אז מעריכים את שוויה ומכינים אותה למכירות הפומביות. (הביקור מותנה באישור הרשויות).
אקיהברה, "עיר החשמל"- האזור בו מרוכזות מאות חנויות המציגות את כל החידושים וההמצאות בתחום החשמל והאלקטרוניקה. כאן ניתן להתעדכן בתחום, ממש כמו במעין מוזיאון מדע; המוצרים החדישים ביותר מגיעים קודם כל לפה, ורק אז לשאר העולם.
שוק וונו – המנוהל על ידי אנשי היאקוזה (המאפיה היפנית).
A night out – סיור ברובע שינג'וקו, אזור הבילויים הפרוע ביותר בטוקיו בימים אלו…מועדוני לילה, מסעדות, ברים, מגדלים ובניינים מרשימים.
ארוחת ערב חגיגית לסיום המסע – שתיית אלכוהול היא הגורם המגבש את החברה היפנית, נציין את סיום את המסע במטעמים מקומיים ובכוסית סאקי חם משמח לבב…

יום 11 – טוקיו, סיאול, תל אביב Tokyo, Seoul, Tel Aviv
בשעות הצהריים נצא בטיסה (עצירת בינים בסיאול) בחזרה לישראל.

תוספת ליחיד בחדר

המחיר הכולל

מסי נמל

דמי רישום

מחיר בסיס

מס' ימים

תאריך חזרה

תאריך יציאה

מדריך

קוד טיול

515$

4850$

380$

47$

4423$

11

6.12.11

26.11.11

רז שרבליס

JPAS 1126

מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
מסי הנמל עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
מחיר הטיול מחושב לפי שער חליפין 1$ = 92 ¥ (ין יפני). במידה ושער החליפין ישתנה בשיעור הגדול מ-3%
(מעלה או מטה) עד שלושה שבועות לפני הטיול, מחיר הטיול (למעט הטיסות) יעלה או ירד בהתאמה.
קיום הטיול ומחירו מותנה במינימום 15 משתתפות.
הסכם ההתקשרות מופיע באתר האינטרנט של החברה

המחיר כולל:

מפגשים עם נשים יפניות
מפגש עם גיישה
מפגש עם נזיר ומדיטציה במקדש
שיעור קליגרפיה
רחצה במי מעיינות חמים
מפגש עם בני קהילת שלום
סיור טעימות בסופרמרקט
טיסה בינלאומית: בחברה הקוריאנית
מיסי נמל: כולל היטלי ביטחון ודלק הנגבים בארץ
בתי מלון: דרגה ראשונה ודרגת תיירות טובה.
לינה ייחודית: לינה ייחודית במקדש (לילה אחד)
סיורים וביקורים: כולל דמי כניסה כמפורט בתכנית הטיול
מדריך/ה מצוות החברה הגיאוגרפית
מדריכים מקומיים דוברי אנגלית באתרים המפורטים בתכנית עפ"י הצורך
כלכלה: ארוחות בוקר מלאות לכל אורך הטיול ו-3 ארוחות ערב
היסעים: אוטובוס תיירים נוח וממוזג לביצוע תכנית הטיול וההעברות (למעט 4 ימים בהם נטייל בעיר ברכבת
התחתית/אוטובוס מקומי), נסיעה ברכבת השינקאנסן, נסיעה ברכבות התחתית/אוטובוס מקומי
תשר לנותני השירותים בחו"ל
מפגש קבוצה: הנוסעות מוזמנות למפגש כשבוע לפני הנסיעה

המחיר אינו כולל:
ביטוח בריאות ומטען
נסיעה בתחבורה הציבורית

הערות והארות:
בחלק מימי הטיול נסתובב בעיר בצורה בה אפשר להרגיש בצורה האופטימלית את קצב העיר וקסמה –
ברכבת התחתית!
יתכנו שינויים בסדר הפעילויות.
המפגשים עם התושבים המקומיים מותנים בזמינותם – אנו נעשה כל מאמץ על מנת לקיים את התוכנית במלואה.
הלינה במקדש הינה על גבי פוטונים, בחדרים ללא שירותים צמודים.

הפוסט הזה פורסם בתאריך Events, טיולים ליפן. קישור קבוע.